Atrakcje - Park Zdrojowy

 

Wyjątkowym miejscem w Rabce-Zdroju jest Park Zdrojowy. Jego początki sięgają drugiej połowy XIX wieku. Park znajduję się w centrum uzdrowiska i zajmuje powierzchnię 30 ha.

 W latach 2010-2011 przeprowadzono jego kompleksową rewitalizację. W jej wyniku park został kompozycyjnie podzielony na dwie części o odmiennym charakterze. Część zachodnia tzw. strefa słońca, pełni funkcje reprezentacyjno-wypoczynkową. Przygotowano tu 10 ogrodów tematycznych z różnorodną roślinnością m.in. ogród różany, skalny, pnączy i wrzosowisko. Różnorodnych kwiatów i krzewów pośród alejek zachęca do długich spacerów oraz kąpieli słonecznych. W tej części znajdują się również największe atrakcje parku: tężnia solankowa, place zabaw, korty tenisowe i kawiarnia.

Druga (wschodnia) część parku to tzw. strefa cienia o charakterze spacerowo-refleksyjnym, nawiązującym do atmosfery parku angielskiego. Alejki zostały w niej poprowadzone po liniach prostych pośród wysokich drzew i krzewów.
  

Rabczański Park to doskonałe miejsce wypoczynku wśród zieleni i kwiatów. Ogromną radość sprawiają spacerowiczom mieszkające w parku wiewiórki, które chętnie częstują się orzechami z ręki.

 

Prócz pięknej przyrody park oferuje odwiedzającym zespół urządzeń sportowych na ścieżce zdrowia, siłownię na wolnym powietrzu, boisko do siatkówki plażowej, korty tenisowe oraz place zabaw dla dzieci. W środku parku stoi drewniana altana „Pod Grzybkiem” – doskonałe miejsce do zorganizowania wydarzeń artystycznych.

 

Nieopodal "Grzybka" w sierpniu 2012 r. zostały ustawione rzeźby, które powstały w Rabce-Zdroju podczas I Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego "Baśnie z Gór". Nad rzeźbami przez dwa tygodnie (01-14.07.2012r.) pracowała czwórka polskich i zagranicznych rzeźbiarzy - Jacek Kogutek z Zakopanego, Robert Buček z Czech, Paolo Vivian z Włoch i Piotr Bies z Rabki-Zdroju - pomysłodawca, organizator i komisarz artystyczny pleneru. Wynikiem ich pracy są cztery rzeźby z dolomitu: Księżniczka na Ziarnku Grochu, Księżniczka w Okienku, Stopa Olbrzyma i Smok.

 

W centrum parku znajduje się pomnik Jana Pawła II - turysty, przy którym rozpoczyna się Szlak Papieski w Beskidzie Wyspowym.

Przez rabczańskim park przebiega wiele innych szlaków turystycznych i narciarskich. W samym parku można poruszać się po wyznakowanej trasie Nordic Walking.


Na skraju parku, w rejonie willi „Pod Trzema Różami” znajduje się cmentarz żołnierzy radzieckich z czasów II wojny światowej.
 

   Atrakcje - Amfiteatr

 

Rabczański amfiteatr, zwany także muszlą koncertową znajduje się przy ulicy Chopina i przylega do deptaku spacerowego prowadzącego do fontanny ze słoniami.

Obiekt służy mieszkańcom i gościom już ponad 40 lat. W latach 2011 – 2012 przeszedł kompleksową modernizację dzięki której zyskał zadaszenie nad częścią dla widowni oraz został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na widowni zasiąść może ponad 800 osób. Uroczyste otwarcie amfiteatru po modernizacji miało miejsce 1 lipca 2012 roku.

 

Muszla koncertowa stanowi centrum wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych w Uzdrowisku. Gmina Rabka-Zdrój rokrocznie opracowuje szczegółowy kalendarz imprez, które wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Rabce-Zdroju, realizuje na terenie amfiteatru.

W planie imprez znaleźć można atrakcje dla całej rodziny – koncerty, spektakle i konkursy.

Są to m.in. rabczańska Majówka i Sylwester, występy kabaretów, Festiwal Piosenki Przedszkolnej. Latem na scenie amfiteatru odbywa się Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych podczas którego swój folklor prezentują dzieci z różnych regionów górskich oraz cykliczne występy teatralne dla najmłodszych w ramach Wakacyjnego Festiwalu Bajek.
 

powrót »

Informacja dla klientów !

  Nie realizujemy wniosków i skierowań
z NFZ !!

  

Dopłata do diet:

 

Dieta cukrzycowa - 50zł
Dieta wątrobowa
(tzw. lekkostrawna) - 50 zł
Dieta wegetariańska - 100 zł
Dieta wegańska - 100 zł
Dieta bezglutenowa - 150 zł

Dieta  niskobiałkowa - 150 zł

 

Dopłata:

 

Wyp. szlafroka 20zł/14dni

Wyp. szlafroka 10zł/7dni

Kaucja zwrotna za wypożyczenie szlafroka 20zł

Dodatkowy ręcznik 5zł

Wymiana ręcznika 3zł

Pranie 10 zł

Dopłata za sól Bocheńską do kąpieli 17 zł

Prześcieradło włókninowe 4zł

HYDROTERAPIA

HYDROTERAPIA
NASZA PEREŁKA


szczegóły >

ZAPYTAJ NAS

 Jeśli masz pytanie dotyczące naszej oferty lub działalności - Prosimy o informację:

 

Ile jest 9 + 0 =